НАБУ оголосило в розшук батька Гончаренка: у відповідь нардеп розповів історію своєї сім’ї

Джерело: НАБУ

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук батька депутата Верховної Ради від “Європейської Солідарності” Олексія Гончаренка – Олексія Костусєва. Його підозрюють у причетності до схеми заволодіння комунальним аеропортом “Одеса”.

“Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваного у кримінальному провадженні № 52023000000000172 від 13.04.2023, Костусєва Олексія Олексійовича, 29.06.1954 року народження, за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, Олексій Гончаренко прокоментував вручення підозри його батькові та поділився історією своєї сім’ї.

“Батьки розлучилися, коли мені було три роки. Батько взагалі ніяк не брав участі у моєму вихованні, то я змінив прізвище з Костусев на Гончаренко. Це прізвище (дівоче моєї матері) зі мною вже з 6 років.  Ба більше – батька навіть розшукували за несплату аліментів. Це для того, щоб ви розуміли, наскільки “близькими” ми були. Коли я вже подорослішав, то навіть намагався його знайти, бо все таки рідний батько, як-не-як. Але нічого доброго з цього не вийшло. Останній раз ми спілкувались 14!!!! років тому, ще у 2009! Після того жодних контактів з ним не було”, – зазначив депутат. 

Він також додав, що раніше був депутатом Одеської обласної ради і виступав проти приватизації аеропорту.

“Зараз його звинувачують, що він допомагав приватизувати Одеський аеропорт. Тоді я був депутатом Одеської облради і публічно виступав проти цієї оборудки. Для цікавості, загугліть: Гончаренко Одеський аеропорт. Побачите. Ось така історія”, – розповів Гончаренко.

Він також поділився посиланням на матеріал, де він бореться з “тим фактом, що у Одеси крадуть аеропорт”. 

Довідково. У 2011 році два підприємці з Одеси заснували компанію та створили спільне підприємство з міською радою, розділяючи власність в співвідношенні 75/25%. Одержання згоди від депутатів було організоване тодішнім мером міста. У такий спосіб учасники отримали контроль над активами аеропорту на суму 118 мільйонів гривень і доходами в розмірі 2,5 мільярда гривень.

У серпні поточного року, згідно з інформацією від НАБУ, п’ятеро осіб були підозрюваними у причетності до незаконного заволодіння аеропортом “Одеса”. Серед них – одеські підприємці Борис Кауфман і Олександр Борухович (Грановський), колишній мер Одеси Олексій Костусєв, колишній в.о. заступника мера Одеси Анатолій Орловський і директор ТОВ “Одеса аеропорт девелопмент” Олексій Кочанов.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.