Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.

Кремль зацікавлений у нових експортних угодах, щоб зміцнити міжнародну присутність “Газпрому”, яка постраждала після того, як Путіну не вдалося залякати союзників України в Європі погрозами заморозити їхні домівки. Китай є найбільшим доступним зовнішнім ринком, однак, він не спроможний замінити європейське споживання.

Так, навіть за найкращого для Кремля сценарію – за умови своєчасного виходу на повну потужність нинішніх і запланованих проєктів – на азійську наддержаву припадатиме лише близько двох третин тих обсягів, які колись транспортували до Європи. Одначе, ціни будуть нижчими, а постачання все одно займуть роки, та й потребуватимуть значних інвестицій.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Схоже, що Путін помилився, коли відрізав Європу, – зазначила Марія Снєгова, старша наукова співробітниця Вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень. – Багато європейського ринку було втрачено Росією, і геополітична значимість “Газпрому” занепадає – ось вам і амбіції Росії як “газової супердержави”.

Згідно з даними Оксфордського інституту енергетичних досліджень, оскільки постачання в Європу становлять лише незначну частину того, що було до повномасштабного вторгнення Путіна в Україну, у Росії зростає тиск необхідності замінити ринку збуту, перш ніж вплив відіб’ється на економіці. Проте, своєю чергою, Китай не має такої терміновості.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.