ХАМАС вбив та викрав активістів, що боролися за права палестинців – NYT
Джерело: The New York Times
Під час суботнього нападу на Ізраїль бойовики терористичного угруповання ХАМАС вбили чимало активістів, які боролися за права палестинців.
“На ізраїльському боці кордону з Газою знаходиться низка житлових колективів (кібуців), члени яких, як правило, залишаються лівоцентристськими та підтримують мирні ініціативи та права палестинців. Багато з цих жителів були серед зниклих безвісти або загиблих після нападу ХАМАС у суботу”, – йдеться у статті.
Як розповіли у виданні, після нападу бойовиків на кібуц Беері вважається зниклою 74-річна Вівіан Сільвер, яку, ймовірно, взяли в заручники. Народжена в Канаді, Сільвер була однією з лідерок організації Women Wage Peace – великого масового руху, заснованого після війни в Газі 2014 року для сприяння політичному розв’язанню ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Зазначено, що вона впродовж багатьох років працювала в раді директорів B’Tselem, ізраїльської правозахисної організації, яка стверджувала, що Ізраїль є державою апартеїду. Вона відвідувала палестинські території, щоб висловити солідарність із палестинцями, і була волонтером в організації, яка доставляла хворих палестинців із Гази до Ізраїлю на лікування.
Водночас вона є виконавчою директоркою Інституту стратегій миру та розвитку Негева та співзасновницую Арабсько-єврейського центру розширення прав і можливостей рівності та співпраці.
Так, за словами Рейчел Гур, ізраїльтянки, яка бере участь у пошуках зниклих безвісти, багато мешканців кібуців поблизу Гази мали схожі погляди.
“Це кібучники, люди, які голосують за лівих, які підтримують співіснування [з палестинцями – ред.]. Ви говорите про старих секулярних лівих, які хочуть миру, які проти анексії [Палестини Ізраїлем – ред.]”, – прокоментувала вона.
При цьому інший пропалестинський “активіст миру”, Хаїм Кацман, спочатку також вважався взятим у заручники, але потім був знайдений убитим у своєму будинку в кібуці Холіт.
Повідомляється, що нещодавно він захистив докторську дисертацію в Університеті Вашингтона в Сіетлі. Його докторський ступінь мав назву “Релігійний націоналізм в Ізраїлі/Палестині”.
“Для ізраїльтян незвично називати регіон таким чином, а не просто “Ізраїль” або “Ізраїль та окуповані території”, – зауважили у виданні.
При цьому додається, що Білгу та Якова Інон, які були “активістами миру”, також вбито бойовиками ХАМАСу. Подружжя загинуло в їхньому фермерському господарстві в Нетів Ха-Асара, що знаходиться на північ від Гази.
- Напад палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль стався 7 жовтня – у день народження президента РФ Володимира Путіна. Це, імовірно, стало для очільника Кремля – який намагається відвернути Захід від України – приємним сюрпризом.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Бойовики ХАМАС тримають у заручниках близько 150 осіб у різних місцях Гази після суботніх рейдів на південь Ізраїлю, заявив 9 жовтня посол Ізраїлю в ООН.
Екранізація популярної відеогри Minecraft продовжує встановлювати рекорди у світовому прокаті. За даними Variety, стрічка зібрала $80 мільйонів у свій другий вікенд, зберігаючи перше місце у прокаті з моменту прем’єри 4 квітня.
13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на 14 квітня відомо про 35 загиблих.
Генштаб оприлюднив оперативну інформацію станом на 16.00 14.04.2025 щодо російського вторгнення.
Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.
Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу.