Україну запросили спостерігати за навчаннями Північноєвропейського оборонного альянсу
Джерело: The Telegraph
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон повідомив, що очолюваний Великою Британією оборонний альянс кількох європейських країн запросив Україну спостерігати за їх навчаннями.
Об’єднані експедиційні сили Сполученого Королівства (JEF) складаються переважно з країн Балтії та Північної Європи, включаючи Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію та Швецію, і призначені для операцій у Балтійському морі.
“Україні запропоновано статус спостерігача для всіх навчань JEF протягом 2024 і 2025 років, щоб зміцнити їхній потенціал і включити їхній досвід”, – сказав Крістерссон на саміті JEF.
У зустрічі в режимі відеозв’язку взяв участь президент України Володимир Зеленський.
Крістерссон сказав, що міністри оборони країн-членів JEF зустрінуться, щоб обговорити, як захистити критичну інфраструктуру, зокрема під водою. У червні група заявила, що посилить співпрацю для виявлення можливих загроз для критичної підводної та морської інфраструктури.
Фінляндія та Естонія розслідують пошкодження газопроводу Balticconnector і кабелю передачі даних у Балтійському морі минулого тижня, які, за словами фінської влади, ймовірно були спричинені “зовнішньою діяльністю”, що викликає занепокоєння щодо безпеки енергопостачання в Північному регіоні.
- Збройні сили Сполучених Штатів розпочали двотижневі багатосторонні навчання з філіппінськими союзниками та численними міжнародними партнерами на тлі зростання напруженості між Філіппінами та Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.