Українські полярники показали, як пінгвіни ходять снідати до океану (Відео)

Джерело: Національний антарктичний науковий центр у Facebook

Науковці зі станції “Академік Вернадський” показали відео, як сотні пінгвіні вишиковуються й рушають снідати до океану.

“Лише погляньте на це юрбище пінгвінів, що вирушає на сніданок. Вранці кілька сотень зібралися на березі біля станції “Академік Вернадський”, щоб пірнути в океан за крилем”, – зазначили під відео полярники.

А також пояснили, чому перед тим, як стрибнути у воду, натовпи пінгвінів можуть досить довго тупцювати на узбережжі.

Відтак, вчені припускають, що вони чекають, доки пірне хтось перший – найсміливіший. Саме він ризикує найбільше, адже в океані на цих птахів чатують хижаки, насамперед морські леопарди.

Тож перший “плавець” може стати легкою здобиччю. Інколи пінгвіни навіть спеціально підштовхують одне одного у воду.

Коли ж пірнув перший – увесь гурт рушає за ним. До речі, це теж одне з харчових пристосувань. Якщо кинутися за їжею усім разом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард чи косатка вхопить когось одного, інші спокійно поїдять

“Зараз на острові Галіндез, де розташований “Вернадський”, вже зібралося близько 4 тис. субантарктичних пінгвінів. Тож тепер вийти спозаранку зі станції і побачити на березі чорно-біле сонмище, що стоїть у черзі за крилем, – не така вже й дивина”, – зазначили полярники.

Президент США Дональд Трамп заявив, що використає повноваження міністерства юстиції, аби притягнути до відповідальності двох колишніх посадовців, які критикували його під час першого президентського терміну.

OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, посилаючись на систематичні переслідування з боку Маска і просячи федерального суддю зупинити Маска від будь-яких “подальших незаконних і несправедливих дій” проти OpenAI в судовій справі про майбутню структуру фірми, яка допомогла запустити революцію в галузі ШІ.

У ніч на 10 квітня (з вечора 9 квітня) російські окупаційні війська атакували Україну 145 безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.

Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.

Уряд США повідомив, що почне перевіряти соціальні мережі мігрантів та заявників на отримання візи щодо їхньої антисемітської діяльності.