Українські армійці «приземлили» ворожий гелікоптер Мі-8

Джерело: Олександр Сирський/Telegram

15 жовтня бійці 25-ї окремої повітрянодесантної бригади збили російський гелікоптер Мі-8.

Гарно горить. Молодці, воїни, – зазначив командувач Сухопутних військ Олександр Сирський, опублікувавши відео.

Зауважимо, в Україні триває 599-та доба повномасштабної російсько-української війни. Протягом цього часу, станом на 14 жовтня, українські воїни ліквідували вже більш як 287 тисяч російських загарбників.

Довідка. Мі-8 — радянський багатоцільовий вертоліт, розроблений на початку 1960-х років. Наймасовіший вертоліт з двома двигунами у світі, один з наймасовіших вертольотів в історії авіації. Широко використовується для виконання багатьох цивільних і військових завдань.

Може нести 64 некеровані снаряди типу С-5 або авіабомби вагою до 1100 кг. Снаряди С-5 почали доповнюватися блоками Б-8В із ракетами С-8. На зміну кулеметам А-12,7 прийшли танкові ПКТ, а на зовнішній підвісці додатково ставилися універсальні гарматні контейнери КПК-23-250, разові бомбові касети та контейнери дрібних вантажів КМГУ.

Вартість вертольота варіюється від 14 до 18 млн дол.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.