Рада безпеки ООН відхилила російську резолюцію щодо ХАМАС
Джерело: The Telegraph
Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй у понеділок, 16 жовтня, проголосувала за відхилення спроб Росії прийняти резолюцію, яка б засуджувала вбивства мирних жителів та не звинувачувала б ХАМАС у звірствах, скоєних в Ізраїлі.
У проєкті резолюції містився б заклик до “негайного, тривалого і повністю дотриманого гуманітарного припинення вогню” та засудження “будь-якого насильства та бойових дій, спрямованих проти цивільних осіб, і всіх актів тероризму”.
Голосуючи проти пропозиції, посол Великої Британії Барбара Вудворд сказала, що для цієї ради було б “несумлінно ігнорувати найбільший теракт в історії Ізраїлю”.
Лише чотири країни приєдналися до Росії в голосуванні за резолюцію — Китай, Об’єднані Арабські Емірати, Мозамбік і Габон.
США, Франція та Японія приєдналися до Великої Британії у відхиленні, тоді як інші шість країн утрималися.
- Ретельно спланована багаторічна кампанія обману дозволила терористичному угрупованню ХАМАС застати Ізраїль зненацька своїм нападом.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ізраїльські війська завдали авіаударів по школах і великих житлових будинках у Газі, що призвело до жертв серед цивільного населення.
- Заступник голови політбюро ХАМАС Муса Абу Марзук висловив “вдячність” РФ, зауваживши, що Москва “не дозволила США та Ізраїлю просунути резолюцію” під час засідання Ради безпеки ООН.
Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.