Масовий розстріл на Майдані: суд оголосив вирок п’яти «беркутівцям»

Джерело: hromadske

Святошинський районний суд Києва 18 жовтня визнав винними “беркутівців” у розстрілі протестувальників під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року. Суд відбувся над 5-ма колишніми працівниками “Беркут”.

Трьох підсудних – Олега Янішевського, Павла Аброськіна та Сергія Зінченка – визнано винними у розстрілі майданівців.

Щодо вироків, то Янішевського засудили до довічного позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повʼязані зі здійсненням правоохоронної діяльності. Також його позбавили спеціального звання “підполковник міліції”. Янішевського також визнали винним у вбивстві та тілесних ушкодження з необережності, проте у зв’язку із закінченням терміну давності, за цим злочином вироку не винесено.

Зінченка та Аброськіна засудили до 15-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, повʼязані зі здійсненням правоохоронної діяльності. Їх позбавили спеціального звання “сержант міліції”.

Ще одного “беркутівця”, Олександра Маринченка визнано винним у перевищенні службових обов’язків. Його засудили до 5 років за ґратами з позбавленням права 2 роки займатись правоохоронною діяльністю.

Підсудного ексміліціонера Сергія Тамтуру суд оправдав за всіма статтями. Також за низкою статей було виправдано Аброськіна та Маринченка.

Варто зауважити, що усіх п’ятьох обвинувачених у 2019 році обміняли на українських полонених. У лютому 2020-го Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва, а решта “беркутівців” продовжують переховуватися. У жовтні 2020 року Янішевського, Зінченка та Аброськіна суд оголосив у міжнародний розшук, тому їх ув’язнили заочно.

ДОВІДКА: судовий розгляд над Янішевським, Зінченком, Аброськіним, Маринченком та Тамтурою тривав майже 6 років – з травня 2016 по листопада 2022 року. Відтоді до 18 жовтня 2023 року суд присяжних перебував у нарадчій кімнаті.

За ці 6 років було 320 засідань суду, досліджено 48 епізодів вбивств та 80 епізодів замахів на вбивства. Допитано 245 осіб – потерпілих, свідків, експертів, обвинувачених тощо.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.

У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.

За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.

В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.