Верховний суд Індії відмовився легалізувати одностатеві шлюби

Джерело: CNN

Верховний суд Індії відмовився юридично визнати одностатеві союзи в знаковому рішенні, яке також наголошує на правах ЛГБТК-спільноти на свободу від упереджень і дискримінації.

Учасники кампанії прагнули отримати право на шлюб згідно з індійським законодавством, надаючи їм доступ до тих самих привілеїв, які поширюються на гетеросексуальні пари, але хоча в цьому було відмовлено, вони вітали визнання судом їхніх стосунків.

Колегія з п’яти суддів на чолі з головним суддею Індії винесла вердикт у вівторок, 17 жовтня.

Під час двогодинного рішення голова суду Д. Й. Чандрачуд заявив, що квір є “природним явищем” і наказав уряду забезпечити “недопущення дискримінації квір-спільноти через їхню гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію”.

Суддя С. Равіндра Бхат сказав, що право ЛГБТ-пар обирати собі партнера не заперечується, і вони мають право відзначати свою відданість одне одному “у будь-який спосіб, який вони хочуть у соціальній сфері”. Однак він додав: 

“Це не розширює право претендувати на будь-яке юридичне право на будь-який правовий статус для того самого союзу чи відносин”.

Шлюбні закони Індії забороняють мільйонам ЛГБТ-пар мати доступ до юридичних переваг, пов’язаних зі шлюбом, у зв’язку з усиновленням, страхуванням і спадкуванням.

Понад десяток позивачів оскаржили закон, передавши свою справу до Верховного суду, який заслухав їхні аргументи під час слухань у квітні та травні. 

Десятки ЛГБТ-активістів зібралися біля Верховного суду в столиці Індії Нью-Делі під час зачитування вироку. Деякі привітали рішення як прогресивний крок, а інші сказали, що це недостатньо добре.

Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.