Туреччина веде переговори з ХАМАСом щодо заручників, але «наразі нічого конкретного»

Джерело: Reuters

Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.

Фідан заявив, що Анкара обговорює звільнення іноземців, цивільних осіб та дітей, утримуваних ХАМАСом, і додав, що “багато країн” попросили допомоги Туреччини у визволенні своїх громадян.

Переговори щодо обміну полоненими тривають… Але в розпал перших днів не вдалося створити умов для цього, – пояснив глава МЗС.

У 2011 році Ізраїль обміняв сотні палестинських ув’язнених, щоб домогтися звільнення одного ізраїльського солдата Гілада Шаліта. У той час деякі ізраїльтяни розкритикували угоду як надто односторонню.

Офіційні особи зазначають, що наразі ХАМАС утримує близько 200 заручників у Газі.

Фідан додав, що інші країни, зокрема Катар, також ведуть переговори з лідерами ХАМАСу.

Туреччина, котра підтримувала палестинців у минулому, запропонувала виступити посередником у конфлікті та надіслала гуманітарну допомогу в Газу.

Також Анкара працює над налагодженням давніх напружених відносин з Ізраїлем. На відміну від Сполучених Штатів і Європейського Союзу, Туреччина не розглядає ХАМАС як терористичне угруповання.

Країна, яка спочатку засуджувала загибель цивільних осіб і закликала до стриманості, посилила свою риторику проти Ізраїлю, заявивши, що відповідь Ізраїлю в Секторі Гази є “різаниною” та порушенням прав людини й міжнародного права.

В п’ятницю, 18 квітня, Україні повернули тіла 909 полеглих захисників.

Чотири людини загинули і одна зазнала важких травм через обрив канатної дороги півдні Італії.

Експорт російської арктичної нафти до Китаю різко зріс у квітні завдяки перевантаженню нафти з одного судна на інше.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які продовжують воєнний стан та мобілізацію.

У партії дитячого харчування, завезеного в Україну, виявили охратоксин А. У зв’язку із цим всю партію відкликали та вилучили з обігу для подальшого знищення.