ХАМАС оприлюднив перше відео з захопленою в Ізраїлі заручницею

Джерело: CNN

Палестинське угруповання ХАМАС опублікувало перше відео із заручницею, яку вони захопили під час атаки на Ізраїль.

На відео бойовиків – 21-річна Мія Шем, яка має французьке та ізраїльске громадянства. На кадрах вона виглядає блідою, проте сидить рівно, з високо піднятою головою.

За словами дівчини, під час атаки ХАМАСу вона зазнала поранень. Бойовики відвезли її до сектору Гази. На відео вона також благає, аби її повернули додому.

На задньому плану відео з заручницею було чутно гуркіт. Відео опубліковано ввечері 16 жовтня.

Вже вранці 17 жовтня матір Шеми у Тель-Авіві закликала уряд і світових лідерів повернути її дочку додому.

“Я благаю світ повернути мою дитину додому, вона лише пішла на святкову вечірку, щоб трохи повеселитися, а тепер вона – в Газі, і вона не одна”, – сказала матір заручниці.

Шарф Шем сказала, що до публікації відео не знала, жива чи мертва її донька, і все, що вона знала, це те, що її могли викрасти. Мати Шем розповіла, що вірить, що стійкість доньки допоможе їй вижити.

CNN не може незалежно перевірити, де і коли було знято відео Шем, і в якому стані вона на цей час.

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що повідомила родину Шем про її викрадення минулого тижня і зараз підтримує з ними зв’язок.

Представниця ЦАХАЛу майор Ліббі Вайс сказала, що оприлюднення відео є “ще одним способом ХАМАСу вести психологічну війну” проти цивільного населення Ізраїлю.

Досі невідомо, скільки заручників утримується в Газі. Речник військового крила ХАМАСу, Бригад Аль-Касама, заявив у відеозаяві, що їх кількість становить щонайменше 200-250.

Прессекретар Абу Обайда сказав, що бригади Аль-Касама утримували близько 200 заручників, а решту утримували інші бойовики в Газі, додавши, що вони не можуть визначити точну кількість заручників у смузі на даному етапі через постійні бомбардування Ізраїлем.

ЦАХАЛ невпинно завдає ударів по Газі – авіаударами та артилерією – після смертоносної терористичної атаки ХАМАСу. Палестинське інформаційне агентство WAFA напередодні повідомило, що в Газі вбито понад 2800 осіб.

Раніше в понеділок ізраїльські військові заявили, що щонайменше 199 осіб перебувають у заручниках у Газі. ЦАХАЛ заявив, що використовує “всі розвідувальні та оперативні засоби для повернення викрадених”, і що “ХАМАС намагається представити себе як гуманітарну організацію, водночас діючи як огидна терористична організація, відповідальна за вбивства та викрадення немовлят, жінок, дітей і людей похилого віку”.

Тим часом Абу Обайда заявив, що 22 ізраїльських заручників у Газі вбито під час авіаударів ЦАХАЛу. Серед них – ізраїльський художник, який, за його словами, загинув у суботу. CNN не може незалежно перевірити ці заяви.

Абу Обайда додав, що бригади Аль-Касама звільнять заручників, які мають іноземне громадянство, коли “виникне така можливість на місці”, і сказав, що Аль-Касам “зобов’язаний” захищати їх.

  • 16 жовтня кардинал П’єрбаттіста Піццабалла, патріарх Єрусалима, заявив, що готовий обміняти себе на ізраїльських дітей, яких взяли у заручники бойовики ХАМАСу та нині утримують у секторі Гази.
  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган веде переговори з бойовиками палестинського ісламістського руху ХАМАС про звільнення ізраїльських заручників.
  • 11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАСу, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.