«Ізраїль має право на самооборону» – Папа Римський закликав ХАМАС звільнити заручників

Джерело: Reuters

11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАС, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.

Виступаючи наприкінці своєї щотижневої загальної аудієнції перед тисячами осіб на площі Святого Петра, понтифік також висловив серйозну стурбованість ізраїльською блокадою сектору Гази.

Я продовжую з болем і побоюванням стежити за тим, що відбувається в Ізраїлі та Палестині. Стільки людей убито та поранено. Я молюся за сім’ї, які бачили, як свято перетворилося на день жалоби, і прошу, щоб заручників негайно звільнили. Ті, на кого напали, мають право захищатися, але я дуже стурбований повною облогою, в якій живуть палестинці в Газі, де також було багато невинних жертв, – додав він.

Збройні сили Ізраїлю заявили, що станом на 11 жовтня кількість загиблих у країні досягла 1200 осіб і понад 2700 отримали поранення.

Згадка Папи Римського про право на самооборону відбулася після дипломатичного тиску після попередніх заяв офіційних осіб Ватикану, які Ізраїль вважав занадто боязкими.

Посол Ізраїлю у Ватикані Рафаель Шутц зазначив Reuters: “Я розумію, що Ватикан хоче миру. Ми всі хочемо миру. Але я хотів би почути більш рішучі слова про право Ізраїлю захищати себе”.

У своєму коментарі Папа Римський зауважив, що “тероризм і екстремізм не сприяють вирішенню конфлікту між ізраїльтянами та палестинцями, а підживлюють ненависть, насильство, помсту і спричиняють страждання для обох сторін”.

Зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав  офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектору Газа. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…