Бойовики ПВК «Вагнер» готували ХАМАС перед нападом на Ізраїль — ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

Частина найманців ПВК “Вагнер”, які виїхали з Білорусі в напрямку країн Африки, долучилися до підготовки та передачі бойового досвіду терористам ХАМАС.

Ключовими напрямками стали тренування штурмів та застосування малих безпілотних апаратів для скиду вибухового матеріалу.

У ЦНС наголосили, що серед союзників ХАМАСу лише росіяни мали досвід застосування безпілотників з механізмами скиду. Під час навчань в країнах Африки саме ці знання найманці передавали бойовикам.

Раніше ЦНС заявляв, що на тлі конфлікту, який спалахнув на Близькому Сході, ворожі Telegram-канали поширюють неправдиву інформацію з ціллю дискредитувати Україну та українських військових.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.