Патріарх Єрусалима запропонував звільнити заручників у Секторі Гази в обмін на себе

Джерело: Reuters

16 жовтня кардинал П’єрбаттіста Піццабалла, патріарх Єрусалима, заявив, що готовий обміняти себе на ізраїльських дітей, яких взяли у заручники бойовики ХАМАСу та нині утримують у секторі Гази.

Я готовий до обміну, будь-чого, якщо це може призвести до свободи, повернути дітей додому. Без проблем. З мого боку є повна готовність, – наголосив П’єрбаттіста Піццабалла. – Перше, що потрібно зробити, це спробувати домогтися звільнення заручників, інакше (ескалацію) неможливо зупинити. Ми готові допомогти, навіть я особисто.

Однак він акцентував, що він і його офіс ще не мали прямого контакту з ХАМАСом.

Піццабалла контролює діяльність римо-католиків в Ізраїлі та на палестинських територіях, а також в Йорданії та на Кіпрі, де проживає приблизно 300 000 римо-католиків.

ХАМАС взяв у заручники майже 200 осіб. Близько десяти з них, як вважають, є дітьми.

Наразі дипломатичні зусилля посилюються, оскільки Ізраїль готує наземну операцію, щоб знищити ХАМАС.

Влада Гази заявила, що в результаті ізраїльських ударів загинуло щонайменше 2750 осіб, чверть з них – діти, і майже 10 000 зазнали поранень.

Нагадаємо, Міжнародний Комітет Червоного Хреста контактує безпосередньо з представниками ХАМАСу, вимагаючи доступу до ізраїльських заручників, повідомили в МКЧХ.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.