Атака ХАМАС на Ізраїль поклала край стосункам Нетаньягу та Путіна – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

За інформацією ЗМІ, між прем’єр-міністром Ізраїлю та президентом Росії зберігалось “тепле спілкування”, однак зараз цьому прийшов кінець.

Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, після якого чимало міжнародних лідерів припинили співпрацю з російським президентом Володимиром Путіним, прем’єр-міністру Ізраїля Біньяміну Нетаньягу вдавалось зберігати теплі стосунки з очільником Кремля.

У виданні зауважили, що стосунки Нетаньягу та Путіна не погіршились навіть після того, як РФ зблизилась з Іраном, який є ворогом Ізраїля.

Політики підтримували зв’язок телефоном і Нетаньягу повідомив про підхід до війни в Україні, відмовившись надавати Києву летальну допомогу або системи протиповітряної оборони, попри тиск Заходу.

Однак все змінилось після атаки палестинського угруповання ХАМАМ на Ізраїль 7 жовтня.

“Тепер, після смертоносної атаки підтримуваних Іраном бойовиків ХАМАС на Ізраїль, ці розмови, схоже, припинилися. Путін – один з небагатьох світових лідерів, який не подзвонив Нетаньягу, щоб висловити співчуття у зв’язку з загибеллю понад 1300 ізраїльтян, вбитих ХАМАСом під час цієї атаки”, – мовиться у статті.

Зазначається, що припинення угоди між Росією та Ізраїлем свідчить про широкі тектонічні зрушення, що відбуваються в ролі Росії на Близькому Сході відтоді, як Путін розпочав війну в Україні.

Росія в обмін на ударні БпЛА надала Ірану навчально-тренувальні літаки Як-130 і розглядає можливість продажу Ірану винищувачів Су-35, що може змінити баланс повітряних сил на Близькому Сході.

Окрім цього, Кремль має внутрішні причини вітати війну якомога далі від російських кордонів, зокрема президентські вибори у Росії, заплановані на березень, оскільки Путін шукає спосіб відволіктися від війни в Україні.

  • Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявило, що цінує заяву Росії, яка засудила обстріли сектора Гази Ізраїлем і вітає “невтомні зусилля РФ” зупинити ці атаки.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.