ХАМАС вітає пропозицію Путіна стати посередником у конфлікті з Ізраїлем

Джерело: The Washington Post

Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявило, що цінує заяву Росії, яка засудила обстріли сектора Гази Ізраїлем і вітає “невтомні зусилля РФ” зупинити ці атаки.

Президент Росії Володимир Путін 13 жовтня заявив, що Росія “готова до координації з усіма конструктивними партнерами” для посередництва в конфлікті і що “головне – зупинити кровопролиття”.

Після терактів в Ізраїлі Кремль висловив “занепокоєння”, але не засудив бойовиків ХАМАС напряму, натомість назвавши інцидент провалом західної дипломатії.

Заява Путіна прозвучала на тлі повномасштабної російсько-української війни, де унаслідок російських ударів гинуть цивільні мешканці.

У березні Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт Путіна за воєнні злочини.

Зараз Росія залежить від Ірану – давнього прихильника ХАМАС, через безпілотники, які вона використовує для атак на Україну.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.