Атака ХАМАС підпадатиме під юрисдикцію МКС щодо воєнних злочинів – Карім Хан

Джерело: Карім Хан в інтерв’ю Reuters

Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію щодо потенційних воєнних злочинів, скоєних бойовиками ХАМАС в Ізраїлі, навіть якщо Ізраїль не є державою-членом, заявив головний прокурор МКС Карім Хан.

Головний прокурор зазначив, що зокрема Сектор Гази підпадає під юрисдикцію МКС, тобто суд має повноваження переслідувати ХАМАС, палестинське бойове угруповання, яке керує територією.

Якщо є докази того, що палестинці, чи то ХАМАС, чи Бригади Аль-Кудс, чи озброєне крило ХАМАС, чи будь-яка інша особа чи будь-який інший громадянин будь-якої іншої держави-учасниці, скоїли злочини. Так, у нас є юрисдикція, де б вони не були вчинені, зокрема й на території Ізраїлю, – заявив Хан.

У своєму першому коментарі після того, як ХАМАС розпочав жорстокі напади на Ізраїль, а у відповідь країна завдала нищівних бомбардувань Сектору Гази, він зазначив, що побачені кадри “роздирають серце”.

10 жовтня в ізраїльських ЗМІ з’явилися твердження про те, що дітей обезголовлювали в кібуці Кфар-Аза. Пізніше Армія оборони Ізраїлю назвала цю сцену “різаниною” в заяві CNN.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який приїхав до Ізраїлю, заявив, що метою бойовиків ХАМАСу є знищення Ізраїлю та євреїв.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.

У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.

Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.

15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.

В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.