Кількість загиблих в Ізраїлі унаслідок атак ХАМАС зросла до 1300 осіб

Джерело: The Times of Israel

За останніми даними, станом на 12 жовтня в Ізраїлі унаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС загинуло 1300 осіб.

Доля ще 150 осіб, яких бойовики взяли у заручники невідома.

Ще близько 3300 осіб зазнали поранень. З цієї кількості 28 осіб у критичному стані та ще 350 – у тяжкому.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектору Газа. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАС, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.

Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.

Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.

У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.