Червоний Хрест вимагає від ХАМАС «негайно» надати доступ до заручників у Секторі Гази

Джерело: The Times of Israel 

Міжнародний Комітет Червоного Хреста контактує безпосередньо з представниками ХАМАС, вимагаючи доступу до ізраїльських заручників, повідомили в МКЧХ.

Ми розмовляємо з ХАМАС на найвищому рівні, віч-на-віч, — зазначила Сара Дейвіс з МКЧХ з Ізраїлю. — Стан утримання заручників є одним із наших пріоритетів. Вимагаємо їх побачити. Ми просимо, щоб вони могли зв’язатися з членами родини.

Дейвіс додала, що в МКЧХ закликають надати негайний доступ до тих, хто взятий у заручники, щоб перевірити їхнє самопочуття та зв’язатися з їхніми охопленими панікою родинами, які відчайдушно чекають новин.

І ми чітко дали зрозуміти, що готові сприяти будь-якому можливому звільненню.

Також представниця зауважила, що МКЧХ негайно запропонував свою підтримку ізраїльським офіційним особам 7 жовтня, у день нападу, і підтримує з ними регулярний зв’язок.

Раніше стало відомо, що бойовики ХАМАС тримають у заручниках близько 150 осіб у ​​різних місцях Гази після нападів на південь Ізраїлю. Їх присутність ускладнює відповідь Ізраїлю на атаку бойовиків, однак посол Гілад Ердан заявив, що пріоритетом уряду є знищення ХАМАС для відновлення безпеки для всіх громадян Ізраїлю.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.

Дві групи вчених виявили теоретично придатну для життя планету, меншу за Землю, але більшу за Венеру, яка обертається навколо маленької зірки приблизно за 40 світлових років від нас.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.