Червоний Хрест вимагає від ХАМАС «негайно» надати доступ до заручників у Секторі Гази
Джерело: The Times of Israel
Міжнародний Комітет Червоного Хреста контактує безпосередньо з представниками ХАМАС, вимагаючи доступу до ізраїльських заручників, повідомили в МКЧХ.
Ми розмовляємо з ХАМАС на найвищому рівні, віч-на-віч, — зазначила Сара Дейвіс з МКЧХ з Ізраїлю. — Стан утримання заручників є одним із наших пріоритетів. Вимагаємо їх побачити. Ми просимо, щоб вони могли зв’язатися з членами родини.
Дейвіс додала, що в МКЧХ закликають надати негайний доступ до тих, хто взятий у заручники, щоб перевірити їхнє самопочуття та зв’язатися з їхніми охопленими панікою родинами, які відчайдушно чекають новин.
І ми чітко дали зрозуміти, що готові сприяти будь-якому можливому звільненню.
Також представниця зауважила, що МКЧХ негайно запропонував свою підтримку ізраїльським офіційним особам 7 жовтня, у день нападу, і підтримує з ними регулярний зв’язок.
Раніше стало відомо, що бойовики ХАМАС тримають у заручниках близько 150 осіб у різних місцях Гази після нападів на південь Ізраїлю. Їх присутність ускладнює відповідь Ізраїлю на атаку бойовиків, однак посол Гілад Ердан заявив, що пріоритетом уряду є знищення ХАМАС для відновлення безпеки для всіх громадян Ізраїлю.
- Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що незабаром атакує Сектор Гази та закликає мирних жителів тікати.
- Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив з короткою заявою щодо атаки ЦАХАЛу по секторі Гази.
- За інформацією ЗМІ, між прем’єр-міністром Ізраїлю та президентом Росії зберігалось “тепле спілкування”, однак зараз цьому прийшов кінець.
- Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявило, що цінує заяву Росії, яка засудила обстріли сектора Гази Ізраїлем і вітає “невтомні зусилля РФ” зупинити ці атаки.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.