ЦАХАЛ завершує підготовку до «великої наземної операції» в секторі Гази

Джерело: Times of Israel

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що незабаром атакує сектор Газа та закликає мирних жителів тікати.

У заяві військові заявили, що планують широкий спектр наступальних операцій, включаючи “скоординовану атаку з повітря, моря та землі”.

“Різноманітні батальйони та армійські сили розгорнуті по всій території Ізраїлю в рамках підготовки до підвищення рівня готовності та підготовки до наступних етапів війни, особливо великої наземної операції”, — повідомили ЦАХАЛ.

Армія оборони Ізраїлю стверджує, що ХАМАС перешкоджає палестинцям евакуюватися з північної частини сектора Газа.

ЦАХАЛ попередив жителів Гази в північній частині Смуги про необхідність евакуюватися на тлі підготовки до очікуваного наземного вторгнення або активізації наступу. У районі проживає близько 1 млн осіб.

Військові кажуть, що ідентифікували сотні тисяч палестинців, які рухаються на південь, але багато з них застрягли в заторі через блокпости ХАМАС.

“ХАМАС ускладнює пересування жителів сектора Газа по головних дорогах і перешкоджає проїзду транспортних засобів по цих дорогах”, – заявляють в ЦАХАЛ.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.