У Великій Британії проходять пропалестинські протести

Джерело: BBC News

По всій Великій Британії відбуваються пропалестинські протести, зокрема в Лондоні та Манчестері.

У Лондоні тисячі людей зібралися біля New Broadcasting House BBC. Також було залучено понад 1000 поліціянтів.

Поліція попередила, що будь-хто, хто підтримує заборонену терористичну організацію ХАМАС, може бути заарештований.

У Лондоні під час демонстрації Кампанії солідарності з Палестиною люди розмахували прапорами Палестини та плакатами підтримки.

Фото: BBC News

Один протестувальник, Майк, із північно-західного Лондона, сказав: 

“Несправедливість ситуації просто неймовірна”.

Акція протесту в Лондоні почалася в штаб-квартирі BBC в Портленд-Плейс, яку вночі розгромили, вхід у будівлю облили червоною фарбою.

Фото: BBC News

Читайте також: BBC хочуть залишатись «об’єктивними» та відмовляються називати ХАМАС «терористами».

Представник столичної поліції сказав: 

“Нам відомо про кримінальне пошкодження будівлі на Портленд-Плейс, W1A. На даному етапі немає припущень, що це пов’язано з будь-якою групою протесту”.

У п’ятницю заступник помічника комісара поліції Лоуренс Тейлор заявив на брифінгу для преси, що після нападів ХАМАС у Лондоні спостерігалося “значне зростання” антисемітських інцидентів.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак назвав зростання “огидним” і додав, що Ізраїль має “повне право захищатися” від атак ХАМАС, але підкреслив, що безпека цивільних осіб має бути “головною для нас”.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.