США наклали вето на резолюцію Радбезу ООН щодо припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС

Джерело: пресслужба ООН

США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Автором резолюції була Бразилія, яка засуджувала будь-яке насильство проти мирного населення обох сторін.

Документ мав широку підтримку. 12 членів Радбезу проголосували “за”, США виступили проти, а Росія і Велика Британія утрималися. Оскільки США є одним з п’яти постійних членів, то їхній голос зупиняє дію будь-якого заходу, винесеного на її розгляд.

Протягом 10 робочих днів США зобов’язані пояснити своє право вето Генеральній асамблеї ООН, що складається зі 193 членів.

Посол США Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що Радбез ООН має дати можливість поточним дипломатичним зусиллям, зокрема президента США Джо Байдена “з’ясувати більше фактів на місці”. Вона розкритикувала резолюцію, оскільки вона “не підкреслює право Ізраїлю на самооборону”

За її словами, Байден перебуває в регіоні й бере участь у дипломатії.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.