«Залізне укриття»: в Україні презентували концепцію розвитку укриттів
Джерело: Мінстратегпром
19 жовтня в одному з цивільних сховищ Києва відбулася презентація Всеукраїнського проєкту “Залізне укриття” за організації Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
Під час заходу міністр стратегічних галузей промисловості розповів про результати проведеної роботи. Нагадаємо, 27 червня уряд доручив Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України в належний стан.
Перша ревізія, проведена міністерством у червні, виявила, що у фонді захисних споруд цивільного захисту України налічується 61 328 функціонуючих укриттів різного типу, значна частина яких — у неналежному стані.
За чотири місяці роботи до належного стану було приведено 2 604 з них. До кінця року додасться ще 2 956 відремонтованих укриттів. На це піде 1,4 млрд грн. Джерела фінансування: місцеві бюджети, державні субвенції, кошти донорів та меценатів.
Сьогодні загальна кількість функціонуючих укриттів становить 61 803 споруди.
За ходом ремонтних робіт по всіх областях України відтепер можна слідкувати в режимі реального часу на сайті “Залізне укриття”.
Також під час заходу презентували посібник з методичними рекомендаціями щодо ремонту й облаштування укриттів різного типу. Це — перший в Україні такого роду документ, де охоплена максимальна кількість аспектів, які зводять усі вимоги до єдиних стандартів укриттів по всій країні.
Така інформація стане в нагоді відповідальним особам в облаштуванні споруд цивільного захисту. Посібник — у відкритому доступі на сайті.
Міністерство працює і над культурою користування спорудами цивільного захисту.
“Для цього ми розробили навігацію, за якою можна легко знайти укриття навіть у чужому місті. Наша мета — не просто показати відмітку на карті, ми хочемо, аби люди мали маршрут прямо до дверей укриття”, — сказав заступник міністра Тимур Ткаченко.
- Станом на сьогодні 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями. За інформацією директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктора Вітовецького, 70% або ж 19,7 тисячі навчальних закладів в Україні мають перевірені сховища для забезпечення захисту учнів, слухачів та викладацького складу.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.