Британські розвідники прокоментували заяву Путіна щодо патрулювань МіГ-31К У Чорному морі

Джерело: міноборони Великої Британії

Нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія посилить патрулювання у Чорному морі винищувачами МіГ-31К, які є носіями ракет “Кинджал”. Британські розвідники пояснили, що стоїть за заявою очільника Кремля.

У своїй заяві Путін наголосив, що посилення патрулювання зумовлене збільшенням морською присутністю США у Середземномор’ї. Таким чином РФ прагне утримувати американські судна під загрозою удару за допомогою ракет дальністю до 2000 км.

“Ця заява відповідає типовій російській риториці, спрямованій на внутрішню авдиторію, яка називає Захід агресором, водочас розглядаючи діляність РФ як необхідну для захисту держави”, – наголосили фахівці.

У розвідці додали, що конкретна загадка Путіна щодо ракет “Кинджал” та їх можливостей, імовірно, зроблена у цілях стратегічного обміну повідомленнями, аби продемонструвати, що Росія здатна виробляти та використовувати нове озброєння навіть попри триваючу повномасштабну війну проти України.

Однак, зауважили фахівці, ракети “Кинджал” фактично залишаються у стадії експлуатаційних випробувань і їх ефективність у війні проти України є поганою.

“На паперах ракета залишається дуже спроможною, здатною літати на гіперзвукових швидкостях та ухилятись від сучасних систем ППО, хоча, майже напевне, потрібно значно вдосконалити те, як Росія ракети для досягнення цього потенціалу”, – резюмували розвідники.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.