Канада запровадила нову міграційну програму для українців
Джерело: пресслужба Міністерства імміграції Канади
Уряд Канади запровадив нову тимчасову міграційну програму, щоб допомогти сім’ям, які постраждали від російського вторгнення в Україну, возз’єднатися в Канаді. Політика набирає чинності 23 жовтня 2023 року.
Ця політика дозволяє деяким українцям у Канаді та членам їхніх сімей подавати документи на постійне проживання.
Громадяни України, чиї близькі родичі мають канадське громадянство або статус постійного жителя Канади, зможуть скористатися новою програмою. Зазначають, що близькими родичами вважаються діти, батьки, бабусі й дідусі, подружжя, а також брати й сестри.
Програма також дозволяє подати заявку громадянам третіх країн, якщо їх дружина чи чоловік мають українське громадянство, але не можуть виїхати з України або ж загинули чи зникли безвісти.
Зараз інформація щодо термінів розгляду заявок та ціни подання немає, проте вона з’явиться 23 жовтня.
- 11 жовтня, на засіданні у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про передачу нового військового пакету Україні.
- Президент України Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- 22 вересня федеральний уряд Канади оголосить про надання додаткової військової допомоги Україні на суму 482 мільйонів доларів протягом наступних кількох років.
- У Канаді заявили, що вкладуть близько 23 млн євро у фонд закупівлі пріоритетних засобів ППО для України. Внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 млн канадських доларів, який оголошували ще у червні.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.