В Україні скасують заочну форму навчання – Федоров розповів про фундаментальні нововведення

Джерело: Михайло Федоров/Facebook

23 жовтня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що уряд підтримав законопроєкт стосовно фундаментальних змін у вищій освіті. Зокрема мовиться й про скасування радянського рудимента освіти – заочної форми навчання.

Оптимізуємо вищу освіту та наближаємо до європейських стандартів. Тепер у студентів буде більше свободи дій. Вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання, – зазначив глава Мінцифри.

Міністр також повідомив про окремі нововведення:

  • Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки–— здобути ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.
  • Вибір спеціальності після першого чи другого курсу. У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1–2 роки вивчаєте загальні предмети, далі – вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі.
  • Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання – радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективнішим, ніж купування дипломів та освіта “для галочки”.

Федоров наголосив, що в Україні продовжують будувати систему освіти, щоб розвивати людський капітал та створювати інновації.

У РФ, на базі школи № 80 у Хабаровську, створено молодіжне товариство вивчення ідей чучхе, розповів творець товариства, вчитель історії та радник директора з виховання.

Генштаб Росії та Міністерство оборони РФ чинять тиск на Кремль, закликаючи оголосити нову мобілізацію для поповнення військ у війні проти України.

Україна та РФ ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по об’єктах енергетики, повідомляють джерела. Також є інформація, що РФ просить не бити по їхнім НПЗ в обмін на припинення ударів по енергетиці України.

29 жовтня речник сил оборони Півдня України Владислав Волошин повідомив, що на півдні України ворог зібрав близько 200 тисяч солдатів. Ворожі сили включають також окупаційні війська, що перебувають у Криму.

Цього місяця російська армія окупувала 470 км² на сході України, що стало найбільшим приростом території з березня 2022 року.