ЮНЕСКО рекомендує заборонити використовувати мобільні телефони у школах

Джерело: The Guardian із посиланням на доповідь ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО рекомендує заборонити у школах використання мобільних телефонів, аби покращити навчання та допомогти захистити дітей від кібербулінгу.

Згідно з доповіддю ЮНЕСКО, є докази, які вказують на те, що надмірне використання смартфонів пов’язане з погіршенням успішності, а високі показники часу, проведеного перед екраном, “можуть негативно впливати на самоконтроль і емоційну стабільність дітей”.

У доповіді наголошується, що цифрові технології загалом, зокрема штучний інтелект, мають підпорядковуватися “орієнтованому на людину підходу” в освіті та не повинні замінювати особисте спілкування учнів з учителями.

“Цифрова революція має неосяжний потенціал та вона повинна регулюватися в суспільстві. Так, як і її використання в освіті”, – сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Вона також додала, що використання цифрових технологій повинно бути спрямоване на покращення навчального досвіду та добробуту студентів і вчителів, а не шкодити їм.

“Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять людське спілкування”, – зазначила Азуле.

У ЮНЕСКО також наголосили, що надмірне і непропорційне використання учнями цифрових технологій у школі та вдома, зокрема смартфонів, планшетів і комп’ютерів, може відвертати їхню увагу від навчання й згубно впливати на якість освіти.

Водночас в організації визнали, що сучасні технології, попри ці негативні чинники, надали змогу здобути освіту мільйонам людей. Зокрема, згідно з ЮНЕСКО, під час пандемії онлайн-освіта допомогла школам та університетам працювати в умовах обмежувальних заходів.

ЮНЕСКО провела аналіз освітніх систем у 200 країнах. Згідно з оцінкою організації, кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Зокрема це зробила Франція ще у 2018 році. У Нідерландах планують встановити обмеження у 2024 році.

У Великій Британії подібні спроби зроблено у 2021 році. Та ініціативу відкинула профспілка освіти й визнала її “відволікальним фактором”.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.