Прем’єр-міністерка Ісландії страйкує через гендерну різницю в оплаті праці
Джерело: BBC News
Десятки тисяч жінок в Ісландії, включаючи прем’єр-міністерку Ісландії Катрін Якобсдоттір, відмовляються працювати у вівторок.
“Квеннафрі”, або жіночий вихідний день, був оголошений на знак протесту проти різниці в оплаті праці та насильства за статтю. Особливо постраждали сфери, в яких жінки становлять більшість працівників, наприклад охорона здоров’я та освіта.
Запланований вихід жінок став першим повноденним страйком жінок з 1975 року.
Жінок і небінарних людей закликають відмовитися від оплачуваної та неоплачуваної роботи у вівторок, 24 жовтня.
“Цього дня я не працюватиму, як і всі жінки”, — сказала прем’єр-міністерка Ісландії
За даними Профспілки вчителів Ісландії, жінки складають більшість учителів на всіх рівнях освітньої системи, включаючи 94% вихователів дитячих садків.
Близько 80% працівників Національної університетської лікарні Ісландії, найбільшої в країні, – жінки.
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) вже 14 років поспіль визнає Ісландію найкращою країною у світі щодо гендерної рівності. Але країна не зовсім рівна, ВЕФ присвоїв їй загальну оцінку 91,2%.
Близько 90% жіночої робочої сили Ісландії оголосили страйк у 1975 році, намагаючись підкреслити важливість жінок для економіки. Страйк спонукав парламент країни ухвалити закон про рівну оплату праці наступного року.
- У четвер Махса Аміні та рух “Жінка – Життя – Свобода” в Ірані стали лауреатами премії Сахарова за свободу думки Європейського парламенту.
- Цьогоріч Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.
- Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію американській економістці, професорці Гарвардського університету Клаудії Голдін. Вона отримала нагороду “за поглиблення розуміння результатів роботи жінок на ринку праці”.
Американські фондові індекси та долар різко знизилися у понеділок на тлі триваючої невизначеності щодо тарифної політики США та нової хвилі критики президента Дональда Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.
Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.
Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.
Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву.
19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.