Найвищого представника Росії в ЄС підозрюють у шпигунстві — Spiegel
Джерело: Spiegel
Виконувача обов’язків керівника представництва Росії в Євросоюзі Кирила Логвінова вважають агентом Служби зовнішньої розвідки РФ. Бельгійська служба державної безпеки (VSSE) підозрює його у “секретній діяльності проти європейських інтересів”.
У розслідуванні німецького видання, проведеного спільно з низкою європейських ЗМІ, конкретних операцій спецслужби не розголошують.
48-річного Кирила Логвінова акредитовано як дипломата у постійному представництві Росії у Брюсселі. Торік його призначили тимчасовим керівником представництва та заступником посла. Протягом 2010-2014 року він працював у посольстві Росії в Німеччині.
З 2022 року стали відомі підозри Логвінова у співпраці зі Службою зовнішньої розвідки РФ. Вперше їх поширив EU Observer, де писали про діяльність російських агентів, але тоді Логвінова ще не було призначено керівником представництва.
Після публікації Європарламент скерував до Єврокомісії запит щодо можливих шпигунських зв’язків. Тоді усі підозри було спростовано. Випадок із ним став темою проєкту європейських ЗМІ під назвою Espiomats щодо можливого російського шпигунства в Євросоюзі. Разом зі Spiegel у розслідуванні бере участь бельгійська газета De Tijd, Expressen зі Швеції, Delfi з Естонії, LRT з Литви, VSquare та Frontstory з Польщі, ICJK зі Словаччини та центр “Досьє”, заснований Михайлом Ходорковським.
У дипломатичних колах сперечалися через випадок з Логвіновим. Наприклад, розвідка Бельгії наполягала, аби його внесли до переліку агентів, які повинні стати персонами нон-грата і вислані з країни. Цьому перешкодила Європейська зовнішньополітична служба (EAD). Ймовірно, причиною стали побоювання негативних наслідків для своїх представників у Росії.
Після 24 лютого 2022 з Євросоюзу вислали сотні співробітників російських посольств, акредитованих як дипломати. Розслідувачі з’ясували, що російські спецслужби зверталися для заповнення прогалин до білоруських колег, які останніми роками, як стверджується, активно зайнялися інфільтрацією Євросоюзу.
Бельгійська розвідувальна служба відмовилася коментувати інформацію видання. Також не відреагували на запит журналістів і Кирило Логвінов з постійним представництвом Росії в ЄС. Європейська зовнішньополітична служба наголосила, що не висловлюється щодо осіб, які мають дипломатичний статус.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
Станом на 22:00 суботи, 9 листопада, кількість боєзіткнень по всій лінії фронту з початку доби зросла до 153.
Старший радник новообраного президента Дональда Трампа Браян Ланза, який заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на поверненні окупованих Росією територій, говорив не від імені новообраного президента.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що країни-члени Європейського Союзу досі не досягли єдиного рішення щодо перенесення тренувальної місії Євросоюзу для українських військових (EUMAM Ukraine) на територію України.
Радник Володимира Зеленського Дмитро Литвин прокоментував слова старшого радника новообраного президента Дональда Трампа Браяна Ланза щодо “реалістичного бачення миру”.
Згідно з указом, опублікованим у суботу, 9 листопада, президент Росії Володимир Путін підписав закон про стратегічне партнерство країни з Північною Кореєю, який включає положення про взаємну оборону.