Китай звільнив міністра оборони, який перебував під санкціями США
Джерело: Державне телебачення Китаю
У КНР відправили у відставку міністра оборони Лі Шанфу. Рішення про усунення з посади схвалено Постійним комітетом Всекитайських зборів народних представників. Голова Китаю Сі Цзіньпін підписав відповідний указ.
Шанфу, який вважався особистим протеже Сі Цзіньпіна, перебував на посаді міністра оборони з березня цього року, змінивши генерала Вей Фенхе. З 2018 Лі перебував під санкціями США через купівлю винищувачів Су-35 і комплексів С-400 у Росії. Через місяць після призначення на посаду міністра він відвідав Москву, де зустрівся із президентом РФ Володимиром Путіним.
Окрім цього, обмеження з боку США були запроваджені на китайську компанію China Aerospace Technology, яка передавала супутникові знімки українських позицій ПВК “Вагнер”.
Раніше у Financial Times з посиланням на американських посадовців, повідомили, що Лі усунений з посади та перебуває під слідством через порушення при закупівлі військової техніки.
Водночас за даними Reuters, разом із ним у справі проходили ще вісім осіб, що перебували у підпорядкуванні Лі з 2017 по 2022 рік. Двох підозрюваних з-поміж вищих офіцерів, які командували ядерними силами Китаю, відправлено у відставку.
Своєю чергою, у Bloomberg зазначили, що усунення Лі може дозволити відновити військові переговори США і Китаю на високому рівні, оскільки Вашингтон відмовлявся офіційно взаємодіяти з міністром, який перебував під санкціями.
- Очікується, що цього тижня міністр закордонних справ Китаю Ван І відвідає Вашингтон, щоб підготуватися до очікуваної зустрічі президента Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско з президентом США Джо Байденом.
- Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
- Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.