Блінкен співпрацюватиме з главою МЗС Китаю, щоб приборкати напруженість на Близькому Сході
Джерело: Reuters
24 жовтня Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у Раді Безпеки ООН, що він співпрацюватиме з першим дипломатом Китаю Ван І, щоб запобігти поширенню конфлікту на Близькому Сході.
Блінкен закликав раду з 15 членів допомогти стримати конфлікт на тлі різкого зростання напруженості після нападу палестинського бойового угруповання ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Члени цієї ради, і постійні члени, зокрема, несуть особливу відповідальність за запобігання поширенню цього конфлікту, — зазначив він, попередивши Іран та його ставлеників у регіоні не відкривати нові фронти у війні. — Я з нетерпінням чекаю продовження співпраці з моїм колегою з Китайської Народної Республіки, коли він відвідає Вашингтон цього тижня.
Ван має намір прибути до Сполучених Штатів 26 жовтня для переговорів з Блінкеном і радником президента Джо Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном.
Представники США також хочуть, щоб Пекін використав свій вплив на Іран та інші країни Близького Сходу, аби допомогти запобігти поширенню конфлікту.
Бомбардування Ізраїлем і облога Гази у відповідь на атаки ХАМАСу викликали гнів у країнах з більшістю мусульман, і Вашингтон побоюється, що неминучий наземний наступ може спровокувати ширший конфлікт.
Китай, своєю чергою, постійно закликає до стриманості та припинення вогню у регіоні.
Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Рішуча підтримка Вашингтоном Ізраїлю в боротьбі проти ХАМАС контрастує із зусиллями Росії та Китаю, які підтримують боротьбу Палестини.
- Американські та ізраїльські офіційні особи розглядають майбутнє сектора Гази після вигнання угруповання ХАМАС. Серед планів – потенційне створення тимчасово уряду за підтримки ООН та за участю арабських урядів.
- Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
- США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа.
У пункті пропуску “Вилок” прикордонники виявили в автомобілі книги, які можуть становити культурну та історичну цінність.
Щонайменше вісім палестинців, зокрема діти, загинули та більше десяти зазнали поранень внаслідок ізраїльського авіаудару по центральній частині cектора Газа.
Мільярдер Ілон Маск розкритикував президента США Дональда Трампа, який виступив на захист генеральної прокурорки Пем Бонді у справі засудженого за сексуальні злочини фінансиста Джеффрі Епштейна.
Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.
14 липня відзначається Міжнародний день небінарних людей та День обізнаності про акул. За церковним календарем вшановують пам’ять святого апостола Акили.