Ердоган скасував візит до Ізраїлю та заявив, що ХАМАС – не терористи

Джерело: Anadolu

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що планував візит до Ізраїлю, однак ці наміри скасовано. Окрім цього, глава Туреччини наголосив, що не вважає ХАМАС терористичною організацією.

Як зазначив Ердоган, у Туреччини ніколи не було проблем із державою Ізраїль.

“Але ми ніколи не схвалювали звірств, вчинених Ізраїлем, та його стиль дій як організації, а не держави”, – сказав він.

За його словами, майже половина загиблих після атаки Ізраїлю на Сектор Гази – це діти, а тому ця ситуація вказує на “психічні захворювання” як у тих, хто скоює напади, так і у тих, хто їх підтримує.

“ХАМАС – це не терористична організація, а група визволителів та моджахедів, які борються за захист своїх земель та громадян”,  додав Ердоган.

За словами турецького лідера, коли сили, на які сподівається Ізраїль, зникнуть, “ізраїльський народ шукатиме довіру та милосердя” в Туреччині, як це було 500 років тому.

Він додав, що докладає зусиль, аби лідери інших країн тиснули на владу Ізраїлю. Ердоган пояснив, що пропонує створити “Міжнародну палестино-ізраїльску мирну конференцію”, до якої приєднаються всі “впливові гравці регіону”, оскільки ООН більше ніхто не сприймає серйозно. Він додав, що Туреччина готова стати гарантом Палестини на конференції, і закликав інші країни розглянути цю пропозицію.

Ердоган резюмував, що обидві сторони конфлікту – Ізраїль та Палестина – повинні негайно припинити вогонь.

  • Син президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана взяв участь у великому пропалестинському марші в Стамбулі.
  • Міносвіти Ізраїлю заявило, що прибрало згадки про шведську екоактивістку Ґрету Тунберг з навчальних матеріалів. Причиною стала підтримка палестинців у секторі Гази.
  • Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.