Україна розпочала перемовини з Молдовою та Румунією про «зелений коридор» для агроекспорту

Джерело: Мінінфраструктури
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення “зеленого коридору” між пунктами пропуску “Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)” для пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.
Ці пункти пропуску розташовані один біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема румунського Галацу.
Для створення “зеленого коридору”, окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску “Рені”. У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України.
Окрім цього, план запуску “зеленого коридору” передбачає:
- Реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з двох до 4 смуг;
- Додаткове технічне оснащення пунктів пропуску;
- Всі ці заходи можливі за підтримки рішення всіх трьох сторін.
У відомстві нагадали, що наразі пункт пропуску “Рені – Джурджулешти” за добу пропускає близько 50 вантажівок. Натомість це один із ключових автомобільних пунктів пропуску, що веде до румунських портів.
Ключова мета розбудови інфраструктури цього пункту пропуску та “зеленого коридору” – збільшення фактичної пропускної здатності щонайменше у 5 разів.
“Пропозиція запровадити “зелений коридор” включає низку заходів для всіх трьох країн. У першу чергу йдеться про спільний контроль між Україною та Молдовою та скоординований контроль між Молдовою та Румунією. Завдяки цьому рішенню ми зможемо зменшити кількість зупинок для вантажівок та відповідно пришвидшити контроль. Глобально це рішення дозволить вирішити питання комплексного розвитку інфраструктури на україно-молдавсько-румунському кордоні”, – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
- Україна та Молдова підписали протокол щодо організації спільного контролю на пункті пропуску для залізничного сполучення “Новосавицька-Кучурган” на території України.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова погодили продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2025 року.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.