Палата представників прийняла резолюцію на підтримку Ізраїлю після нападів ХАМАС
Джерело: Politico
Палата представників США переважною більшістю голосів прийняла резолюцію на підтримку Ізраїлю.
412 голосів “за” та 10 “проти”.
У двопартійній резолюції йдеться, що США “підтримують Ізраїль, коли він захищається від варварської війни, розв’язаної ХАМАСом та іншими терористами”, підтверджується право Ізраїлю на самооборону та закликає до негайного припинення насильства, серед інших положень.
“Країна вимагає сильного керівництва цим органом, і ми не повинні коливатися. Ми запізнилися з цим”, — сказав спікер Майкл Джонсон.
Голова комітету Палати представників США із закордонних справ Грегорі Мікс додав:
“Між нами немає денного світла, коли йдеться про те, що ми стоїмо поруч із нашим другом, нашим союзником, державою Ізраїль”.
- США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо заклику припинення вогню між Ізраїлем і Сектором Газа. Автором резолюції була Бразилія, яка засуджувала будь-яке насильство проти мирного населення обох сторін.
- Попри те, що ісламістське угрупування ХАМАС не може зрівнятися з ізраїльською армією в технологічній витонченості, однак бойовики володіють однією дуже “незвичайною перевагою” – широкою мережею таємних підземних тунелів, яка здатна ускладнити рейди ЦАХАЛу у Газі.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що планував візит до Ізраїлю, однак ці наміри скасовано. Окрім цього, глава Туреччини наголосив, що не вважає ХАМАС терористичною організацією.
Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.
В Міноборони розповіли, як країни допомагають українським військам.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Центр з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) повідомив, що результат аналізу зразків першого у США пацієнта з тяжким випадком пташиного грипу показав мутацію вірусу.
В Іраку працюють над ексгумацією останків близько 100 курдських жінок і дітей. Вважається, що їх вбили в 1980-х роках, за часів правління Саддама Хусейна.