ЮНІСЕФ втратило зв’язок зі всіма своїми співробітниками у Газі
Джерело: The New York Times
Агентство ООН у справах дітей (ЮНІСЕФ) повідомило, що втратило зв’язок з усіма своїми співробітниками на території Сектора Гази.
Це сталось після того, як напередодні увечері у Газі почались масштабні збої у роботі мобільного зв’язку та інтернету.
“Я надзвичайно стурбована їхньою безпекою та ще однією ніччю невимовного жаху для одного мільйона дітей у Газі”, – повідомила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.
Перебої зі зв’язком у Газі почали з’являтись увечері 27 жовтня. Зокрема дві великі палестинські мережі мобільного зв’язку, Jawwal і Paltel, заявили, що їхні телефонні та інтернет-послуги не працюють. Деякі палестинці, яким вдалося зв’язатися із зовнішнім світом, заявили, що страх і паніка поширюються.
Що передувало?
Увечері 27 жовтня стали з’являтись повідомлення про те, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочинає наземну операцію на території Сектора Гази. Своєю чергою у ЦАХАЛі пояснили, що лише розширюють свої операції, але не здійснюють масштабне наземне вторгнення.
- Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі.
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.