Генасамблея ООН схвалила резолюцію про «гуманітарне перемир’я» в Газі

Джерело: Anadolu Agency

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі. 

Проєкт резолюції, який представили майже 50 країн, у тому числі Туреччина, Палестина, Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), підтримали 120 голосами “за”, 45 утрималися, а 14 голосів,  включаючи Ізраїль і Сполучені Штати, “проти”.

Резолюція засудила “всі акти насильства проти палестинських та ізраїльських цивільних осіб, включаючи всі акти терору та невибіркових нападів, а також усі акти провокації, підбурювання та руйнування”.

В проєкті резолюції також вимагають, щоб “усі сторони негайно і повністю дотримувалися своїх зобов’язань за міжнародним правом”.

Наголошуючи на необхідності захисту цивільних осіб “відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, закликають до “негайного та безумовного звільнення всіх цивільних осіб, які незаконно утримуються в полоні”.

У резолюції наголошується на важливості “недопущення подальшої дестабілізації та ескалації насильства в регіоні”.

Це також сталося після того, як Рада Безпеки ООН за 10 днів наклала вето на чотири різні проєкти резолюцій.

Проте, на відміну від Ради Безпеки, в Генеральній Асамблеї немає права вето, тому резолюцію було однозначно прийнято.

Хоча резолюції ради є юридично обов’язковими, резолюції Асамблеї – ні, але вони служать важливим індикатором світової думки. 

Американський мільярдер, очільник департаменту урядової ефективності (DOGE) Ілон Маск звинуватив демократів у тому, що американці спалюють автівки Tesla.

За даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Президент США Дональд Трамп назвав Канаду однією з “наймерзенніших” держав, з якими йому доводилось мати справу.

У Кременчуці на Полтавщині чоловік здійснив постріл із травматичного пістолета в бік військовослужбовця територіального центру комплектування.

Google погодився виплатити 28 000 000 доларів для врегулювання колективного позову, у якому стверджується, що компанія надавала перевагу білим та азійським співробітникам.