Генасамблея ООН схвалила резолюцію про «гуманітарне перемир’я» в Газі

Джерело: Anadolu Agency

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі. 

Проєкт резолюції, який представили майже 50 країн, у тому числі Туреччина, Палестина, Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), підтримали 120 голосами “за”, 45 утрималися, а 14 голосів,  включаючи Ізраїль і Сполучені Штати, “проти”.

Резолюція засудила “всі акти насильства проти палестинських та ізраїльських цивільних осіб, включаючи всі акти терору та невибіркових нападів, а також усі акти провокації, підбурювання та руйнування”.

В проєкті резолюції також вимагають, щоб “усі сторони негайно і повністю дотримувалися своїх зобов’язань за міжнародним правом”.

Наголошуючи на необхідності захисту цивільних осіб “відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, закликають до “негайного та безумовного звільнення всіх цивільних осіб, які незаконно утримуються в полоні”.

У резолюції наголошується на важливості “недопущення подальшої дестабілізації та ескалації насильства в регіоні”.

Це також сталося після того, як Рада Безпеки ООН за 10 днів наклала вето на чотири різні проєкти резолюцій.

Проте, на відміну від Ради Безпеки, в Генеральній Асамблеї немає права вето, тому резолюцію було однозначно прийнято.

Хоча резолюції ради є юридично обов’язковими, резолюції Асамблеї – ні, але вони служать важливим індикатором світової думки. 

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.