Зеленський зустрівся з делегацією конгресменів США: обговорили потреби ЗСУ
Джерело: Офіс президента
30 жовтня президент Володимир Зеленський провів зустріч із двопартійною делегацією Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки у складі Джеймса Френча Гілла, Майкла Квіглі та Стівена Лінча. Сторони зокрема обговорили нагальні потреби українських армійців, враховуючи сподівання партнерів результатів контрнаступу.
Зеленський відзначив, що візит є потужним сигналом підтримки нашої країни та всього українського народу з боку США, що особливо важливо напередодні зими, коли РФ планує продовжити ракетний терор проти українських міст.
Ми високо цінуємо те, що Республіканська й Демократична партії, адміністрація Президента Джозефа Байдена, а також обидві палати американського Конгресу об’єднані в підтримці України. Це справді потужний сигнал світу про те, що ми переможемо в боротьбі за наші спільні цінності – свободу й демократію, – наголосив Зеленський.
Під час зустрічі сторони обговорено питання продовження підтримки України з боку Сполучених Штатів. Зокрема акцентовано на важливості внесення президентом США Джозефом Байденом бюджетного запиту до Конгресу стосовно фінансування видатків на допомогу Україні, який містить забезпечення бюджетної та військової допомоги.
Зеленський нагадав, що з перших днів широкомасштабного вторгнення підтримка США залишається незмінною, що допомогло об’єднати світ навколо України. І додав, що продовження такої допомоги є запорукою успіху України в боротьбі з російською агресією.
Президент поінформував американську делегацію про ситуацію на фронті та передав нагальні потреби українського війська.
- Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю може розглядатися окремо, а не одним пакетом, як запропонував Білий дім.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.