Поки жителі Гази шукають їжу та воду, ХАМАС має все необхідне – NYT

Джерело: The New York Times

ХАМАС витратив не один рік на накопичення необхідного пального, продовольства та медикаментів, а також боєприпасів і зброї в тунелях, прокладених під сектором Гази.

Як розповіли у виданні, незважаючи на те, що запаси практично всіх предметів першої необхідності в Газі скорочуються, угруповання ХАМАС в обложеному анклаві “дуже добре забезпечене”.

За словами арабських та західних посадовців, заяви Ізраїлю про те, що ХАМАС накопичував запаси вкрай необхідних продуктів харчування і пального, мають під собою підставу. Зокрема вони стверджують, що ХАМАС витратив роки на будівництво десятків кілометрів тунелів, де бойовики угруповання накопичили практично все необхідне для тривалої боротьби.

Зазначається, що у ХАМАСу є сотні тисяч галонів пального для транспортних засобів і ракет. Також у терористів є схованки з боєприпасами, вибухівкою та матеріалами для їх виготовлення. Крім того, є запаси їжі, води та медикаментів.

Високопоставлений ліванський посадовець зазначив, що ХАМАС, чисельність якого, за оцінками, становить від 35 000 до 40 000, має достатньо запасів для продовження бойових дій впродовж трьох-чотирьох місяців без поповнення запасів.

Один із чотирьох звільнених ізраїльських заручників розповів, що група забезпечувала полонених ліками, шампунем та засобами жіночої гігієни.

Разом з цим, жителі Гази переживають гуманітарну катастрофу та змушені задовольнятися тією невеликою кількістю їжі та води, яку вони добувають.

Відповідаючи на запитання про ситуацію, підполковник Джонатан Конрікус, офіційний представник ізраїльської армії, сказав, що в разі, якщо жителі Гази або організація Об’єднаних Націй потребують пального, вони мають отримати його від ХАМАСу.

“У ХАМАСу є пальне, але у нього інші пріоритети – забезпечення вентиляції і подачі повітря для тунельної системи, для запуску ракет, управління і контролю”, – пояснив він.

Водночас, за словами арабських та західних офіційних осіб, з огляду на те, що в Газу починає надходити лише невелика частина допомоги, ХАМАС, видається, не поповнює свої запаси.

“Утім, вони дуже обережні у використанні того, що у них є, тому що вони планують користуватися цим протягом тривалого періоду часу”, – заявив Самір Гхаттас, єгипетський стратегічний аналітик.

Це, серед іншого, стосується й їжі. Так, 85-річна Йохевед Ліфшиц, звільнена заручниця, розповіла, що в полоні вона їла ту саму їжу, яку бойовики ХАМАСe їдять щодня: лаваш з двома видами сиру та огірком.

У Києві зросла кількість постраждалих унаслідок масованої атаки Росії уночі 10 липня.

У четвер, 10 липня, на території Литви впав невідомий безпілотник, який залетів до країни з Білорусі. Дрон схожий до російської “Гербери”.

Згідно з підрахунками вчених з Імперського коледжу Лондону та Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, за десять днів близько 2 300 людей померли через спеку у 12 європейських містах.

Видання The Economist назвало літній наступ Росії на Україну “найсмертоноснішим” для російських військ за всю історію повномасштабної війни.

У Львівській області з ночі 10 липня тривають сильні зливи. У регіоні та обласному центрі вже є підтоплення, в області оголошено III, червоний рівень небезпечності.