На Вінниччині почали екстрену вакцинацію тих, хто контактував із хворими на гепатит A
Джерело: МОЗ України
У Вінницькій області через спалах гепатиту А мобільні бригади розпочали екстрену вакцинацію тих, хто напередодні контактували з хворими.
Станом на ранок у лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали. Загалом лікарні області розгорнули майже 500 ліжок для пацієнтів з гепатитом А. Пацієнти, які перебувають у медичних закладах, отримують усю необхідну медичну допомогу.
У МОЗ пояснили, що у разі виникнення осередку захворювання на гепатит А, вакцинацію контактним людям як правило проводять у перші два тижні після контакту з хворим.
Коло близьких контактів встановлюють лікарі. Вони зважають на близьке оточення госпіталізованих, людей, які разом проживають, спільно харчуються, користуються спільними туалетними кімнатами.
“У відповідь на спалах гепатиту А на Вінниччині до області доставлено понад дві тисячі вакцин. В першу чергу почалася вакцинація медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я, задіяних у ліквідації спалаху вірусного гепатиту А. Другий етап протидії поширенню захворювання – це проведення екстреної вакцинації кола контактних осіб”, – повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За даними МОЗ, через побутові контакти спалах поширюється на найближчі населені пункти області. Випадки вірусного гепатиту А, окрім Вінниці, виявили у Могилів-Подільському, Хмільнику, Калинівці, Гайсині та Козятині. Пацієнти перебувають в інфекційних відділеннях медзакладів.
- В одному з районів Вінниці зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Госпіталізовано 60 осіб, з яких 14 – діти.
- У Вінницькій області зростає кількість хворих на гепатит A. Зокрема станом на 27 жовтня відомо вже про 135 випадків.
- Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що у Вінниці через кількість хворих на гепатит А ситуацію можна вважати надзвичайною ситуацією обласного масштабу.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.