Уряд запроваджує нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
Уряд схвалив постанову №1132 “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”. Документ змінює правила експорту аграрної продукції.
Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.
У відомстві зазначили, що буде сформовано перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів перероблення.
Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати 4 критеріям:
- Бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року.
- Не мати податкового боргу з повернення валютної виручки.
- Щодо підприємця не складався акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.
- Підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, за якою повернуто валютну виручку.
Для включення в перелік верифікованих експортерів підприємець, по-перше, має зареєструватись в ДАР, якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан-копію листа з банку.
Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подання заявки.
Оновлення відомостей про агропідприємців, яких включено до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня.
Постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування. Тобто з 10 листопада. До того часу митниця здійснює оформлення експорту за звичними процедурами, які діяли сьогодні.
Координаторами експериментального проєкту є Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба, ДПС.
- Мінвідновлення ініціювало зустріч із Польщею та Єврокомісією щодо виконання меморандумів про роботу пунктів пропуску.
- У Польщі вимагають, аби Україна відкликала позов до Світової організації торгівлі через заборону імпорту агропродукції.
- Міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний у вівторок, 26 вересня, після зустрічі з міністрами Словаччини, Угорщини та Польщі заявив, що Європейська комісія повинна перевірити “гуманітарні коридори” українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.