Уряд запроваджує нові правила для експорту агропродукції в умовах воєнного стану
Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України
Уряд схвалив постанову №1132 “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”. Документ змінює правила експорту аграрної продукції.
Нові правила повинні унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.
У відомстві зазначили, що буде сформовано перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів перероблення.
Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати 4 критеріям:
- Бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року.
- Не мати податкового боргу з повернення валютної виручки.
- Щодо підприємця не складався акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.
- Підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року він провів хоча б одну успішну експортну операцію, за якою повернуто валютну виручку.
Для включення в перелік верифікованих експортерів підприємець, по-перше, має зареєструватись в ДАР, якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третім кроком – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан-копію листа з банку.
Рішення про включення в перелік експортерів буде ухвалено протягом 3 робочих днів після подання заявки.
Оновлення відомостей про агропідприємців, яких включено до переліку верифікованих суб’єктів, здійснюватиметься щодня.
Постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування. Тобто з 10 листопада. До того часу митниця здійснює оформлення експорту за звичними процедурами, які діяли сьогодні.
Координаторами експериментального проєкту є Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінцифри, Мінфін, Держмитслужба, ДПС.
- Мінвідновлення ініціювало зустріч із Польщею та Єврокомісією щодо виконання меморандумів про роботу пунктів пропуску.
- У Польщі вимагають, аби Україна відкликала позов до Світової організації торгівлі через заборону імпорту агропродукції.
- Міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний у вівторок, 26 вересня, після зустрічі з міністрами Словаччини, Угорщини та Польщі заявив, що Європейська комісія повинна перевірити “гуманітарні коридори” українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.