Група республіканців у Конгресі США закликають надіслати в Україну ракети великої дальності
Джерело: Reuters
Група високопоставлених республіканців у Конгресі США закликала президента США Джо Байдена надіслати в Україну ракети більшого радіуса дії.
У листі до Байдена від 1 листопада, з яким ознайомилося Reuters, провідні республіканці з комітетів Конгресу з міжнародних відносин і збройних сил сказали, що вони вітають повідомлення про те, що адміністрація надала Україні деякі армійські тактичні ракетні системи (ATACMS) обмеженої дальності, а також закликали надсилати більше систем більшого радіуса дії.
“Вимога України щодо здатності завдати глибоких ударів залишається невідкладною, особливо для ураження цілей по всьому Криму”, — написали представники Майкл Маккол і Майк Роджерс і сенатори Джеймс Ріш і Роджер Вікер.
У своєму листі законодавці США заявили, що Україна подала запит на ATACMS далекого радіусу дії та продемонструвала здатність використовувати їх відповідально, а Росія не посилила реакцію на їх використання.
“Очевидно, вам пора завершувати роботу над ATACMS. Ціна, пов’язана з нездатністю цього зробити, не тільки загрожує тупиковій ситуації на полі бою та подальшому затягуванню цієї війни, але й загрожує подальшій глобальній нестабільності, оскільки наші противники проводять операції впливу по всьому світу”, — написали вони.
Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin, і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім передав Україні ракети великої дальності ATACMS, озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
- 31 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів розмову з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном після слухань Комітету з асигнувань Сенату. Зокрема глава МЗС подякував за вирішальну військову допомогу Україні з боку США.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.
Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.