28 країн, включно з Україною, вперше підписали міжнародну «Декларацію Блетчлі» зі ШІ

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Вперше 28 країн, скликаних Великою Британією, включаючи Україну, США та ЄС, підписали декларацію щодо можливостей, ризиків і необхідності міжнародних дій щодо прикордонного штучного інтелекту (ШІ).

Підписаний документ отримав назву “Декларації Блетчлі“, за назвою садиби Блетчлі-парк поблизу Лондона, де проходить нинішній саміт і де під час Другої світової війни в головному шифрувальному підрозділі Великої Британії було зламано код німецької машини “Енігма“.

У “Декларації Блетчлі” про безпеку штучного інтелекту 28 країн світу погоджуються з нагальною потребою розуміти потенційні ризики та колективно керувати ними за допомогою нових спільних глобальних зусиль із забезпечення ШІ. 

У декларації зазначено, що існує “потенціал для серйозної, навіть катастрофічної, шкоди, навмисної чи ненавмисної, що випливає з найважливіших можливостей цих моделей ШІ”. 

У декларації також зазначено, що ризики “найкраще усуваються шляхом міжнародної співпраці”. 

У рамках узгодження подальшого процесу міжнародної співпраці щодо безпеки ШІ на кордоні Республіки Корея погодилася спільно провести віртуальний саміт з ШІ протягом наступних 6 місяців. Відтак Франція прийматиме наступний особистий саміт через рік. 

“Це визначне досягнення, яке свідчить про те, що найбільші світові держави в галузі штучного інтелекту погоджуються з нагальністю розуміння ризиків штучного інтелекту, допомагаючи забезпечити довгострокове майбутнє наших дітей і онуків”, – сказав прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.