ЦРУ розробляє власний інструмент на основі штучного інтелекту

Джерело: Bloomberg

Центральне розвідувальне управління США анонсувало запуск функції, подібної до ChatGPT, яка використовуватиме штучний інтелект для надання аналітикам кращого доступу до відкритих джерел інформації.

Як розповіли у виданні, найближчим часом підрозділ ЦРУ Open-Source Enterprise планує надати розвідувальним службам свій інструмент штучного інтелекту.

“Ми пройшли шлях від газет і радіо, до газет і телебачення, до базового інтернету, до великих даних, і цей процес продовжується”, – прокоментував директор підрозділу Ренді Ніксон.

Зазначено, що це частина ширшої урядової кампанії, спрямованої на використання здібностей штучного інтелекту та конкуренцію з Китаєм, який прагне стати світовим лідером у цій галузі до 2030 року.

За словами Ніксона, інструмент штучного інтелекту ЦРУ дасть можливість користувачам бачити першоджерело інформації, яку вони переглядають. Також він додав, що функція такого інструмента є логічною частиною швидшого поширення розвідданих.

“Далі ви зможете перейти на наступний рівень і почати спілкуватися в чаті і ставити запитання машинам, щоб вони давали вам відповіді, також із відкритих джерел”, – розповів Ніксон.

Інструмент на основі штучного інтелекту буде доступний для 18-ти розвідувальних служб США, серед яких – ЦРУ, Агентство національної безпеки, Федеральне бюро розслідувань і агентства, що належать до різних видів збройних сил. При цьому він не буде доступний для політиків або громадськості.

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” презентували проєкт про українців, які попри ризики для життя, продовжують працювати задля перемоги України.

З початку поточної доби відбулося вже 44 бойові зіткнення, найбільше – на Покровському, Краматорському і Курахівському напрямках. Сили оборони України стримують натиск російських окупантів та оперативно реагують на зміну ситуації.

Стан прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, на якого було скоєно замах, залишається важким.

Сьогодні, 18 травня, набув чинності оновлений закон про мобілізацію – відтак чоловіки призовного віку мають оновити свої персональні дані протягом 60 діб, зокрема через застосунок “Резерв+”.

Національна розвідувальна служба Республіки Корея (NIS) вивчає інформацію про те, що КНДР може постачати Росії боєприпаси, виготовлені у 1970-х роках.