Пентагон хоче отримувати від компаній з розробки ШІ більше даних про свої технології

Джерело: Bloomberg

Високопоставлений посадовець Міністерства оборони США Крейг Мартелл, який займається питаннями штучного інтелекту, заявив, що відомство хоче дізнатися більше про інструменти ШІ, перш ніж воно погодиться взяти на себе зобов’язання використовувати цю технологію.

Як розповіли у виданні, програмне забезпечення для штучного інтелекту базується на великих мовних моделях (LLM), які використовують великі масиви даних для роботи таких інструментів, як чат-боти і генератори зображень. Послуги, як правило, пропонуються без показу їхньої внутрішньої роботи. Через це користувачам складно зрозуміти, як технологія приймає рішення або що змушує її працювати краще чи гірше з плином часу.

“Ми просто отримуємо кінцевий результат побудови моделі – цього недостатньо”, – прокоментував Мартелл.

За його словами, Пентагон не знає, як побудовані моделі і які дані були використані. Компанії також не пояснюють, яку небезпеку можуть становити їхні системи.

“Вони говорять: ось воно, ми не розповідаємо вам, як ми це створили, ми не говоримо вам, в чому система хороша чи погана, ми не говоримо вам, упереджена вона чи ні”, – пояснив Мартелл.

Зазначено, що Мартелл запросив представників промисловості та науковців до Вашингтона в лютому для обговорення цього питання. Так, симпозіум Пентагону з питань оборонних даних та штучного інтелекту має намір встановити, з якими завданнями можуть впоратися LLM.

При цьому Мартелл зауважив, що команда, яка керує робочою групою з оцінки LLM, вже знайшла для них 200 потенційних сфер застосування в Міністерстві оборони.

“Ми не хочемо зупиняти великі мовні моделі. Ми просто хочемо зрозуміти їх використання, переваги, небезпеки і те, як їм протистояти”, – наголосив він.

За словами Мартелла, в оборонному відомстві зростає підтримка використання LLM. Утім там визнають, що якщо програмне забезпечення ШІ фабрикує інформацію або видає неправильний результат, що не є рідкістю, саме вони повинні взяти на себе відповідальність за це.

Закрита сесія на триденному лютневому заході буде присвячена тому, як тестувати і оцінювати моделі, а також захищатися від хакерських атак.

“Буде багато випадків використання, коли на кону стоятимуть людські життя. Тому допускати збої або як би ми це не називали – просто неприйнятно”, – резюмував Мартелл.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.