Росія провела невдалі випробування ракет «Ярс» і «Булава» ― носіїв ядерної зброї

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

У Росії 25 жовтня та 1 листопада проводили випробування балістичних ракет “Ярс” та “Булава”, які є носіями ядерної зброї. Обидва випробування виявились невдалими.

25 жовтня 2023 року РФ здійснила випробувальний запуск з балістичної ракети РСМ-56 “Булава” з підводного ракетного крейсера “Борей”. За даними ГУР, випробування закінчилось невдало, що свідчить про ненадійність ракети.

Вже 1 листопада 2023 року у Росії провели запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ. Це випробування, за даними української розвідки, також звершилось невдало.

Запуск ракети “Ярс” з космодрому “Плєсєцк” (Архангельська обл.) по цілі на полігоні “Кура” (Камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.

“За даними ГУР МО України, ракета “Ярс” збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора Росії 25 жовтня 2023 року”, – мовиться у повідомленні.

В українській розвідці додали, що РФ має серйозні проблеми також з важкою МБР РС-28 “Сармат” шахтного базування ― це один з ключових проєктів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил Росії.

Ракету “Сармат” Росія створює з 2009 року. Згідно з первинними планами Кремля, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували.

Зрештою, “Сармат” прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.

“У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 “Воєвода” створена їй на заміну ракета “Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично “Сармат” ― недопрацьована, недосконала, сира ракета”, – додали у ГУР.

У розвідці додали, що залишаються неподоланими складнощі РФ і в її намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки.

Заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.

“Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним”, – резюмували розвідники.

  • Російські військові здійснили симуляцію ядерного удару під час навчань під керівництвом президента Володимира Путіна через кілька годин після того, як верхня палата парламенту РФ проголосувала за скасування ратифікації країною глобальної заборони ядерних випробувань.

16 липня ЦАХАЛ оприлюднив відео ударів по Сирії, підтвердивши атаку по штаб-квартирі Генштабу Збройних сил країни.

16 липня близько 09:00 на одній із переправ Куп’янського району ворожий FPV-дрон влучив у автомобіль екстреної медичної допомоги.

Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.