Близнюки, народжені з ембріонів заморожених 30 років тому, відсвяткували перший рік життя
Джерело: Insider
У 2022 році у штаті Теннессі народилися двоє близнюків з ембріонів, які пролежали у глибокій заморозці 30 років. На цьому тижні брат з сестрою відсвяткували свій перший рік життя.
Зазначається, на сьогодні це найдовший в історії термін, протягом якого заморожені ембріони чекали появи на світ.
Цього тижня Тімоті Ріджвей і Лідія відсвяткували свій перший день народження разом зі своїми прийомними батьками Рейчел і Філіпом Ріджвеями.
Ембріони пролежали в сховищі з 22 квітня 1992 року в рідкому азоті при температурі -128 °C, та зберегли життєздатність.
Їх розморозили та пересадили майбутній матері, котра народила близнюків 31 жовтня 2022 року.
Некомерційна організація пропонує заморожені ембріони лише гетеросексуальним парам, котрі перебувають у шлюбі не менше трьох років. Центр зберігав ембріони протягом трьох десятиліть.
Зауважується, якби Тімоті та Лідія народилися в 1992 році, коли вони були зачаті, сьогодні їм би виповнився 31 рік. Ембріони заморозили того ж року, коли Білла Клінтона обрали 42-м президентом США. Майбутній матері Рейчел Ріджвей тоді було три роки.
У подружжя Ріджвей є четверо власних дітей віком від року до восьми — усі вони з’явилися на світ природним шляхом, без донорів або штучного запліднення.
Центр, розташований у Ноксвіллі, Теннессі, зберігає тисячі донорських ембріонів. На відміну від більшості пар, Ріджвеї обрали близнюків із так званої категорії “особливої уваги”. У центрі зазначили, що біологічний батько близнюків помер від бокового аміотрофічного склерозу, або БАС, також відомого як хвороба Лу Геріга.
Ми вирішили шукати дітей, які, в певному сенсі, чекали найдовше, тому що вони могли бути не ідеальними, — пояснила Рейчел.
Водночас як зауважив дитячий педіатр малюки родилися абсолютно здорові.
- Ілон Маск часто говорив про свою віру в те, що у світі має бути більше дітей. У понеділок, 14 серпня, стало відомо, що він підкріпив це пожертвою в розмірі 10 мільйонів доларів на проєкт дослідження народжуваності та населення.
- З початку повномасштабної війни в Україні на 28% скоротилася народжуваність, що є найбільшим спадом за весь час незалежності нашої держави. Попередній спад був теж пов’язаний із війною – у 2015 показники народжуваності впали на 12% за рік.
- Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже мала двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.
- В Організації Об’єднаних Націй заявили, що Індія випередила Китай і стане найбільш густонаселеною країною у світі.
У селі Сновидовичі Рівненської області 13-річний підліток загинув унаслідок зсуву піску.
В Європейському Союзі відновили дискусії щодо відправки іноземних військових контингентів та приватних оборонних компаній до України. За інформацією видання, активізація цих обговорень пов’язана з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах у США.
Двоє активістів екологічної організації Greenpeace заблокували вхід до резиденції лідера канадської опозиції Пʼєра Полієва в Оттаві, протестуючи проти його позиції щодо захисту довколишнього середовища.
За підсумками першого туру президентських виборів у Румунії, до другого туру виходять 62-річний Калін Джорджеску, який критикує НАТО, та правоцентристка Елена Ласконі. Джорджеску набрав 22,9% голосів, тоді як Ласконі, колишня журналістка та нинішня голова партії Союз порятунку Румунії (USR), отримала 19,16%.
Зірка серіалу “Спіймати Кайдаша” Григорій Бакланов озвучив 23 персонажів для гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля”.