Міндовкілля: Росіяни знищили найціннішу ділянку Джарилгацького нацпарку
Джерело: пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
Наслідки повномасштабної війни можуть бути відчутними й для майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.
У відомстві акцентували, що внаслідок російської збройної агресії на сьогодні в Україні вже спостерігається низка проблем.
Зокрема:
- Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
- Під загрозою знищення перебуває 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі – 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
- У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
- Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.
- Практично знищено два водно-болотних угіддя міжнародного значення: “Архіпелаг Великі та Малі Кучугури” та “Заплава Сім Маяків”.
- Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.
- Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.
У пресслужбі пояснили, що перелік та масштаби втрат можуть зростати, оскільки на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під російською окупацією або наразі очікує на розмінування.
У Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни, як і щодня, ми закликаємо всіх, хто поділяє наші прагнення, долучитися до збереження біорізноманіття. Разом з WWF-Україна ми продовжуємо наші зусилля з відновлення екологічної стабільності України, — повідомили у Міндовкіллі.
Зауважимо, 27 серпня міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що за рік сума збитків, завданих вторгненням росіян довкіллю, зросла у п’ять разів.
- У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
Джерело: BBC Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру,…
У Державній прикордонній службі повідомляють, що на гірських ділянках кордону з Румунією вже 50-60 см снігового покриву.
Путін заявив, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, тим самим загостривши напружені відносини із західними країнами.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.