Телескоп Euclid показав перші знімки, серед них «Приховану галактику»

Джерело: ESA
Космічний зонд Euclid, який запустили 1 липня, показав перші п’ять знімків із космосу. Одна з перших галактик, за якою спостерігав телескоп, отримала прізвисько “Прихована галактика”.
Зонд створено вченими Європейського космічного агента (ESA). За їхніми даними, “Прихована галактика” відома як IC 342 або Caldwell 5. Її було важко виявити, оскільки вона розташована за диском нашого Чумацького Шляху, тому пил, газ і зірки закривають її для людства.

Фото: ESA
“Прихована галактика” розташована за 11 мільйонів світлових років від Землі. Це вважається “дуже близько” до нашої галактики, і вона одночасно схожа на Чумацький Шлях.
“Важко вивчати нашу власну галактику, оскільки ми перебуваємо в ній і можемо бачити її лише від краю. Вивчаючи такі галактики, як IC 342, ми можемо багато дізнатися про такі галактики, як наша”, – заявив учений консорціуму Euclid Леслі Хант із Національного інституту астрофізики (Італія).
- Космічний об’єкт у формі знаку питання, неподалік від пари молодих зірок під назвою Herbig-Haro 46/47, зафіксував телескоп NASA імені Джеймса Вебба, і вчені думають, що знають, що це може бути.
- Астронавт NASA Френк Рубіо повернувся на Землю, встановивши новий рекорд найдовшого перебування американських астронавтів у мікрогравітації. Він також став першим американцем, який провів цілий календарний рік на орбіті.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.
Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.