В Україні побудують завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива
Джерело: пресслужба міністерства енергетики України
НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International планують побудувати завод в Україні з виробництва контейнерів, призначених для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.
“З такими професійними партнерами, як Holtec International, відродження української атомної енергетики є не просто нашою метою, а реальністю. Ми вдячні партнерам за віру у важливість ядерної енергії для сталого майбутнього й успіху України”, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
Виконавчий директор компанії Кріс Сінгх підкреслив, що Україна може стати енергетичним центром Європи після перемоги.
“Потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим у регіоні. Наша компанія була та залишається вашим надійним партнером”, – сказав він.
Варто додати, що у спільних планах “Енергоатома” і компанії Holtec International – також будівництво в Україні заводу, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора за технологією Holtec SMR.
- На Форумі оборонних індустрій у Києві генеральний директор турецької компанії Baykar Халюк Байрактар заявив, що будівництво заводу з виробництва безпілотників в Україні буде завершено за півтора року.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.