«У 2024 році Україна має відновити незалежний медіаландшафт», – звіт Єврокомісії
Джерело: звіт Єврокомісії
Європейська комісія у своєму звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу закликала відновити “незалежний медіаландшафт”.
“У наступному році Україна повинна розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту”, – йдеться в документі.
Водночас Європейська комісія згадала, що навесні 2022 року українська влада розпочала телемарафон “Єдині новини” і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.
“У березні 2022 року в умовах воєнного стану президент підписав указ про єдину інформаційну політику шляхом об’єднання програм усіх національних телеканалів в єдину інформаційну платформу. Це рішення призвело до розширення державного контролю над мовленням і деяких обмежень”, – зазначено у звіті.
При цьому там додається, що початок російського повномасштабного вторгнення “глибоко вплинув на медіаландшафт”.
“Пріоритетом уряду має бути забезпечення відновлення повного медіаплюралізму та чіткої прозорості медіавласності, беручи до уваги міркування безпеки”, – йдеться в документі.
- Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.